Degustacja “Lokalne wina i jagnięcina” – XIII Święto Wina w Janowcu

Plakat Czarna Dama degustacja lokalne wina i jagnięcina - XIII Święto Wina w Janowcu.

Zapraszamy na degustację!

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wina na wyjątkową degustację pięciu win z pięciu lokalnych winnic, która odbędzie się w restauracji Czarna Dama. Ta niepowtarzalna degustacja to część obchodów XIII Święta Wina w Janowcu i odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023 roku. Degustację planujemy rozpocząć o godzinie 19:00.

Konieczna rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 798 866 065 lub mailowo: jarek@czarna-dama.pl. Koszt degustacji to 149 zł od osoby.

Degustacja wina:

Przybywając na to niezapomniane wydarzenie, będziesz miał okazję skosztować pięciu wyjątkowych win pochodzących z pięciu lokalnych winnic. Degustację poprowadzi Michał Sobieszuk. Michał jest sommelier, założycielem biura turystyki kulinarnej Eat Polska oraz twórcą Ministerstwa Polskiego Wina. Szczyci się również certyfikatem Wine and Spirits Education Trust – poziom 3. Każde z prezentowanych win ma swoją unikalną historię. Każde zachwyci Cię swoim bogatym bukietem i wyjątkowymi walorami smakowymi.

Karta win:

Do degustacji sommelier Michał Sobieszuk zaproponuje wina z pięciu lokalnych winnic:

  • Winnica Rzeczyca – Cuvee 2022
  • Winnica Widok – San Esco (blaufränkisch + zweigelt)
  • Winnica Skarpa Dobrska – Anemone 2021 (johanniter) – Zdobywca Złotego Medalu w konkursie PIWI – HIBERNAL FORUM 2023 – Sedlice, Morawy w kategorii win białych innych odmian.
  • Winnica Las Stocki – Rea 2021 (regent) – Zdobywca Srebrnego Medalu w Konkursie Win Polskich WINOPL – Poznań 2023
  • Winnica Sienkiewicz – Riserva 2020 (regent + frontenac + cabernet cortis + cabernet dorsa) – Zdobywca Złotego Medalu w konkursie PIWI – HIBERNAL FORUM 2023 – Sedlice, Morawy w kategorii win czerwonych.

Jagnięcina:

W trakcie tej wyjątkowej degustacji będą serwowane specjalnie przygotowane przystawki z jagnięciny, które doskonale uzupełnią smak wina. Szef kuchni restauracji Czarna Dama, Piotr Wiedro, we współpracy z panem prof. dr. hab. Andrzejem Junkuszewem z Uniwersytetu Przyrodniczego, bez wątpienia przygotują dla Ciebie wyjątkowe kompozycje smakowe.

Menu:

Szef kuchni restauracji Czarna Dama Piotr Wiedro przygotuje następujące przystawki:

  • Sery kozie, owcze i krowie
  • Szparagi marynowane w ziołach z ogrodu w oliwie północy
  • Pasta warzywna na bazie humusu z domowymi pieczywem
  • Jagnięcy comber wolno pieczony
  • Pieczony udziec jagnięcy z czosnkiem

Rezerwacja degustacji:

Pamiętaj, ze liczba miejsc na degustację jest ograniczona, dlatego zalecamy dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 798 866 065 lub drogą mailowa na adres jarek@czarna-dama.pl. Cena za udział w degustacji wynosi 149 zł za osobę.

XIII Święto Wina:

Nie przegap wyjątkowego wydarzenia jakim jest XIII Święto Wina w Janowcu, organizowane przez Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły. Dołącz do nas, aby podzielić się pasją do tego szlachetnego trunku i odkryć wyjątkowe smaki z lokalnych winnic. Podsumowując: nasza degustacja stanowi idealną okazję by cieszyć się doskonałymi winami w towarzystwie idealnie dobranych przysmaków.

Serdecznie zapraszamy!

Data: 27 maja 2023, godz. 19:00
Cena: 149 zł
Miejsce: Restauracja Czarna Dama, ul. Sandomierska 24, 24-123 Janowiec
Rezerwacje: 798 866 065 lub jarek@czarna-dama.pl